Бродський: біометричні паспорти крок назад для України

ФантомасГолова Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайло Бродський просить президента ветувати закон про біометричні паспорти.

Він направив Віктору Януковичу відповідний лист після того, як Служба опрацювала ухвалений 20 листопада законопроект «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», повідомляє прес-служба Держпідприємництва. Бродський зазначає, що до документа є «низка конструктивних зауважень і сам закон повністю суперечить напряму діяльності уряду та політиці глави держави».

У Службі звертають увагу, крім раніше вже зазначених «мінусів», на положення про плату за надання адміністративних послуг. Законом пропонується віднести ці кошти до власних надходжень бюджетних установ. Проте це суперечить п. 45 ч. 2 ст. 29 Бюджетного кодексу, згідно з яким плата за надання адміністративних послуг належить до доходів загального фонду держбюджету, та закон «Про адміністративні послуги», зазначає Служба.

«Таким чином, прийнята редакція закону дозволить зосередити кошти в руках лише окремих зацікавлених осіб, в той час як державний бюджет втратить значні надходження, що негативно впливатиме на економічний розвиток держави. А це близько 6 мільярдів гривень», - зазначається в повідомленні.

«Вважаємо, прийняття закону стало величезним кроком назад на шляху дерегуляційних процесів та розвитку прозорої системи надання адміністративних послуг», - пише Бродський Януковичу