(044) 287-54-26

Оформление визы и загранпаспорта

Що нового в оформленнi закордонного паспорту?

По-перше, перехід до ДМС передбачає можливість оформлення громадянами закордонного паспорта в будь-якому відділенні служби, не залежно від місця реєстрації. Тобто кожен громадянин, не залежно від місця прописки може звернутися в паспортний стіл, якій зручний для нього. Також може з'явитися можливість оформити паспорт громадянам, які тимчасово не прописані. Однією з найбільших переваг чиновники вважають те, що тепер оплата за послуги видачі закордонного паспорта буде стягуватися лише за адміністративні послуги і пришвидшене оформлення, хоча в законі і не написано про оплату послуг за друк бланку паспорту, всі розуміють, що безкоштовно його друкувати не будуть, так шо з оплатою послуг на практиці нічого не змінилося.

До того ж з 1 січня чинним став закон про зменшення віку для отримання дозволу оформити закордонний паспорт громадянами, що постійно або тимчасово перебувають на території інших країн. Тепер він становить 16, а не 18 років, як це було раніше. Залишається актуальним і питання щодо оформлення біометричних закордонних паспортів, введення яких є неодмінною передумовою спрощення візового режиму для громадян України. Хоча голова міграційної служби Микола Ковальчук наголошував також і на тому, що чинні закордонні паспорти будуть дійсні згідно терміну їх дії, тобто громадянам не обов'язково міняти їх на біометричні. До того ж з введенням біометричних паспортів, також все неоднозначно, і коли їх оформлення буде можливе на практиці нікому невідомо.

Так що, мусимо також із смутком зазначити, що на практиці жодна з переваг, які мали б активуватися 1 січня 2013 поки не реалізується.

Joomla Tutorials for Beginners